HledatMapa strnek

Pbh kapky

Projektový tým

I když grantové financování projektu skončilo v roce 2009 (MŠMT), i nadále intenzivně pracujeme  na přípravě a realizaci  programů vzdělávání a popularizace a spolupracujeme s více než stovkou škol z celé ČR.
Finanční podporu získáváme z jiných projektových soutěží (viz životopis - granty) a realizací našich programů s podporou škol (symbolické vstupné na výukové programy).

V případě zájmu o spolupráci kontaktujte Květu Stejskalovou.


Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. - řešitelka projektu (stručný životopis), 2008 - dosud

K_Stejskalova.JPGV projektu pracuje jako řešitelka koordinující práci projektového týmu a vědců z ÚFCH JH, jež se budou podílet na realizaci navržených nástrojů (středoškolské a vysokoškolské stáže, exkurse, letní škola NANO2008, akce v programu Léto chemiků 2009, studentské semináře, program Dnů otevřených dveří); je  koordinátorkou přípravy textů, autorkou fotografií a dalšího obrazového materiálu pro webové aplikace, připravuje interaktivní CD-ROM, scénáře k videofilmům; koordinuje přípravu exkursí, stáží, výstav; spolupracuje s vědci a natáčecím týmem při tvorbě videofilmů. Aktualizuje obsah webových stránek projektu (texty a fota). Je jedním z autorů  expozice výstavy věnované postavě Jaroslava Heyrovského a  výzkumu jeho týmu s názvem "Příběh kapky", která vznikla v roce 2009 k  připomenutí 50. výročí udělení Nobelovy ceny za chemii, trvá dodnes aputuje po ČR (téměř již třicítla instalací).

V projektu využívá a úročí své zkušenosti v oblasti PR (public relations) – v ÚFCH JH zajišťuje medializaci a popularizaci výsledků výzkumu (viz Média ).

"Tak jako železo reziví a stojaté vody ztrácejí svou čistotu, tak nečinnost vysává ducha" (Leonardo Da Vinci)
Hana Francová - členka projektového týmu - administrace webu 2008 - dosud

H_Francova_DSCF8159.JPGV projektu je zodpovědná za návrh, a tvorbu  webových presentací projektu (tj. www stránky projektu včetně stránek letní školy NANO2008, stránek multioborového semináře na jaře 2009); za správu databáze studentů a pedagogů; dotazníkové akce apod. Naprogramovala i stránky výstavy Příběh kapky.*****************************************************************************************************************

Od roku 2012, kdy projekt začal intenzivěji pracovat vedle středoškoláků také se žáky základních škol a dětmi ze škol mateřských, do týmu vstoupili studenti,  kteří v něm začali pracovat na pozici lektorů workshopů, stáží, jako přednášející  apod.


Od léta 2015 náš popularizační tým vystupuje pod názvem a logem PEXED.

PEXED-logo.jpg


Od 1.1.2018 jsou tyto naše popularizačně-vzdělávací  aktivity zahrnuty do řešení

pětiletého projektu  MŠMT OP VVV „Rozvoj kapacit ÚFCHJH, v.v.i. pro výzkum a vývoj“

(HRA projekt, aktivita F).


Klíčovými členy týmu v současnosti jsou:


Dr. K. Stejskalová

Mgr. M. Klusáčková

Mgr. M. Zlámalová

Dr. L. Koláčná

L. Šimaňok

H. Kocek

Mgr. Š. Nováková Lachmanová

Dr. Z. Sochorová Vokáčová

H. Francová

----------------------------


Do různých programů se též aktivně zapojují vědci a odborní pracovníci ústavu:


Praktická měření v laboratoři či stáže středoškoláků dále vedou: Dr. H. Tarábková a Dr. P. Janda; Dr. E. Krupičková, Dr. M. Bouša a Ing. R. Nebel; Dr. L. Brabec; Dr. J. Plšek; Dr. K. Dryahina a Dr. A. Spesyvyi; Dr. J. Žabka a Dr. I.Zymak;  Dr. M. Fárník a Mgr. I.Vinklárek; Bc. A. Knížek; Dr. M. Remzová; Dr. R.žouželka, Dr. J.Fedor; Dr. R. Sokolová; Mgr. J.Brandejs; Mgr. R.Šachl; Dr. A. Liška; Dr. K. Mlekodaj, Dr. Š. Vajda, Ing. S. Valtera.


Popularizační přednášky a exkurse v laboratořích realizují: Dr. M. Ferus; Dr. O. Frank; Dr. L.Veis; Dr. M:Srnec; prof.T. Navrátil; Dr. M. Hromadová; Dr. O.Votava, Prof. P. Španěl;  Dr. D. Kaucký; Doc. M. Fárník; Dr. J. Rathouský; Dr. V. Mansfeldová; Dr. M. Cebecauer; prof. J. Ludvík; Dr. J. Sýkora  aj.AKTUALITY

31.8.2021 - Ohlédnutí za NANOškolou 2021

V týdnu od 23. do 27.8. proběhla tradiční, již 11., letní škola pro středoškoláky s

24.8.2021 - Ohlédnutí za kurzem Kyslík v Boru

Ohlédnutí za chemikurzem Kyslík v Boru, který u nás probíhal minulý týden (16.-20.8.)

12. a 24.5. a 2 a 11.6.2021 - Malí chemikové na návštěvě u nás, samozřejmě zase ještě virtuálně :o)

V naší nabídce výuky chemie v akademickém programu  "Pozvěte si vědce do výuky" mám

3.6.2021 - Letní škola NANO2021 --- PŘIHLAŠOVÁNÍ do 25.6. (škola bude 23.-27.8.)

Naše letní škola NANO2021 má již více

3.6.2021 - PŘIHLAŠOVÁNÍ na chemický kurz Kyslík v Boru -- do 25.6. (kurz poběží 16.-20.8.)

Týden experimentů  v naší EDU laboratoři

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Věda v roušce 2021? | Archiv akcí | Otevřená věda | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2021 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist