HledatMapa strnek

Pbh kapky

Pro pedagogy

 

Návštěvy pestrého programu (přednášky, exkurse, workshopy) u nás v ústavu


V rámci projektu Tři nástroje budeme i nadále spolupracovat se středoškolskými pedagogy a na základě jejich požadavků připravovat program pro návštěvy studentů (příklad programu exkurse z listopadu 2008 a anonymního dotazníku vyplňovaného studenty v rámci jejich návštěvy). Termíny návštěv v ústavu se snažíme vždy přizpůsobit požadavkům pedagogů.


"Kuchařku", jaké programy pro žáky SŠ v současnosti připravujeme, najdete také v odkazu PROGRAMY PRO SŠ nebo v ročním harmonogramu našich akcí (např.r.2019).


Tradičně spolupracujeme s řadou středních škol v Praze ale i v po celé ČR, např. se SPŠCH v Křemencové ulici, se SPŠ ST v Panské ulici, SZŠ a VOŠZ na Alšově nábřeží, Gymnáziem v Pernerově ulici, Gymnáziem Ohradní, Biskupským gymnáziem ve Žďáru n.Sázavou, SPŠCH v Ostravě, ZŠ v Pyšelech, ZŠ ve Zdibech aj.  

 

Při přípravě požadavků na program pro Vaše studenty se inspirujte informacemi v odkazu VIRTUÁLNÍ EXKURSE nebo kontaktujte koordinátorku projektu.

 

Nově jsme v roce 2010 zahájili  program pro návštěvy žáků  vyšších ročníků  základních škol či nižších ročníků víceletých gymnázií, tedy těch dětí, co  s chemií či fyzikou ve výuce začínají.  Od podzimu 2012 těmto žákům  věnujeme  programy workshopů a (7. - 9.třída či nižší ročníky víceletých Gy nebo workshop pro 4. až 6. třídu),  pro ty nejnižší třídy 1. stupně ZŠ (1.-3. třída) a dokonce i mateřské školy je určeno Chemi-divadlo. V odkazu Aktuality  můžete sledovat i další naše programy, zvláště pro distanční výuku (iniciováno situací okolo nemoci Covid-19 v roce 2020- např. zde). V období jara 2020 jsme vytvořili řadu programů pro akademický popularizačně-vzdělávací server Věda na doma (např. videa prací v laboratořích, návody na pokusy aj.).

V  odkazu PROGRAMY PRO ZŠ naleznete mj. stránku  chemického kroužku pro žáky domoškol, stránku sobotních chemických kurzů pro děti a žáky ZŠ a také třeba výuku experimentem pro ZŠ SCIO Praha 13,se kterými budeme postupně procházet chemii osmého ročníku (v systému  obrázku s textem a  audio nahrávkou - viz ukázka tématu MODELY ATOMU)


 

Celoroční a prázdninové studentské stáže v našich laboratořích

S pedagogy také úzce spolupracujeme při umísťování talentovaných středoškolských studentů na  různá pracoviště ústavu. Cílem je poskytnout  jim prostor pro seznámení se s teoretickými a experimentálními základy vědecké práce. Odměnou  naší a jejich vytrvalé práce je potom pokračování studia na vysoké škole přírodovědného směru. 

 

Zájemci o středoškolské stáže inspirujte se pracemi svých spolužáků v rekapitulujícím  odkazu STÁŽE V LABORATOŘÍCH, projděte si naše pracoviště (VIRTUÁLNÍ EXKURSE) a kontaktujte nás. Stáže u nás teď realizuje jak v projektu AV ČR Otevřená věda (ca 10-15 stážistů ročně), tak ve vlastním projektu Tři nástroje. I vy můžete brzy začít se svou vědeckou stáží.

 

   

Další vzdělávací akcí pořádanou pro Vás a Vaše studenty je putovní výstava Příběh kapky (trvá od roku 2009, byla již na 31 různých místech po celé ČR a pokračovat snad bude i v roce 2021 a s  ní spojené přednášky  o Jaroslavu Heyrovském). Naši tradiční akcí je také každoroční   Den otevřených dveří v rámci programu Týdne vědy a techniky AV ČR.


Inspirovat s můžete akcemi z let 2008-2020 v odkazu ARCHIV AKCÍ (vlevo v menu) pod jednotlivými roky.


 

Ilustrační fota z návštěv ústavu pedagogy s jejich studenty studenti_prednaska_03.jpg diskuse_staze_55.jpg studenti_exkurse_DSCF7846.JPGstudenti_exkurse_DSCF7829.JPG

AKTUALITY

31.8.2021 - Ohlédnutí za NANOškolou 2021

V týdnu od 23. do 27.8. proběhla tradiční, již 11., letní škola pro středoškoláky s

24.8.2021 - Ohlédnutí za kurzem Kyslík v Boru

Ohlédnutí za chemikurzem Kyslík v Boru, který u nás probíhal minulý týden (16.-20.8.)

12. a 24.5. a 2 a 11.6.2021 - Malí chemikové na návštěvě u nás, samozřejmě zase ještě virtuálně :o)

V naší nabídce výuky chemie v akademickém programu  "Pozvěte si vědce do výuky" mám

3.6.2021 - Letní škola NANO2021 --- PŘIHLAŠOVÁNÍ do 25.6. (škola bude 23.-27.8.)

Naše letní škola NANO2021 má již více

3.6.2021 - PŘIHLAŠOVÁNÍ na chemický kurz Kyslík v Boru -- do 25.6. (kurz poběží 16.-20.8.)

Týden experimentů  v naší EDU laboratoři

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Věda v roušce 2021? | Archiv akcí | Otevřená věda | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2021 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist