HledatMapa strßnek

P°Ýbýh kapky

3.9.2009 - Rekapitulace t├Żdenn├ş akce STUDENT 777

V ned─Ťli v podve─Źer byl registrac├ş 11 student┼» - ├║─Źastn├şk┼» p┼Öihl├í┼íen├Żch na akci STUDENT 777 zah├íjen program┬á t├Żdne p┼Öedn├í┼íek a praktik konan├Ż jako jedna┬á┬áz posledn├şch akc├ş "L├ęta chemik┼» 2009". Studenti do ├ÜFCH JH p┼Öijeli z n─Ťkolika gymn├ízi├ş (Hustope─Źe, Cheb, Krom─Ť┼Ö├ş┼ż, Orlov├í) a n─Ťkolika vysok├Żch ┼íkol (MU Brno, UNI Pardubice, UNI Ostrava, STU Bratislava).


web_DSC_4305.JPG

Spole─Źn├ę foto t├ęm─Ť┼Ö v┼íech ─Źlen┼» "t├Żmu" v prostor├ích budovan├ęho Centra inovac├ş v ├ÜFCH JH, kter├ę si studenti prohl├ędli v z├ív─Ťru p├íte─Źn├şho odborn├ęho programu....


Jak ┼íel ─Źas, aneb proch├ízka posledn├şm srpnov├Żm t├Żdnem....


V pond─Ťl├ş 24.8. v┬á 9 hodin byl pak odstartov├ín odborn├Ż program STUDENTA 777 (podrobnosti viz┬á program,┬á ─Źi sborn├şk ). Studenti absolvuj├ş ┼Öadu p┼Öedn├í┼íek a praktik, kter├ę snad obohat├ş jejich znalosti┬á┬á na t├ęma┬á "nanomateri├íly, nanotechnologie, nanov─Ťdy...."

 

N├ísleduj├ş ilustra─Źn├ş fota po┼Ö├şzen├í v pr┼»b─Ťhu┬át├Żdne 24.-28.8.2009:


Prvn├ş setk├ín├ş s realitou.......

web_4148.JPG

web_4139.JPG

 

Pond─Ťl├ş 24.8.

Studenti absolvovali p┼Öedn├í┼íky prof. ─îejky, Dr. Kalb├í─Źe, Dr. Kub├íta, Dr.Humpol├ş─Źkov├ę a┬áDr. Bendy (fota 3-7). Odpoledne┬á tak├ę absolvovali t┼Öi exkurse:┬á na pracovi┼ít─Ť s Ramanov├Żm spektrometrem (Dr. Kalb├í─Źe, foto 8); do laborato┼Öe laserov├ę spektroskopie doc. Civi┼íe (student┼»m pracovi┼ít─Ť p┼Öedstavil PGS student P┼ÖF UK Petr Kubel├şk) a nakonec nav┼ít├şvili dv─Ť laborato┼Öe Odd─Ťlen├ş synt├ęzy a katal├Żzy v doprovodu prof. ─îejky. Na ├║pln├Ż z├ív─Ťr dne studenti┬á spolu s dal┼í├şmi pracovn├şky ├║stavu nav┼ít├şvili p┼Öedstaven├ş projektu putovn├ş v├Żstavy s n├ízvem P┼Ö├şb─Ťh kapky v─Ťnovan├ę 50. v├Żro─Ź├ş Nobelovy Ceny ud─Ťlen├ę┬áJ.Heyrovsk├ęmu za v├Żzkum v oboru ┬áchemie, kterou ├║stav p┼Öipravuje pro podzim roku 2009┬á (Dr. Stejskalov├í).

 

P┼Öedn├í┼íej├şc├ş .....

web_4132.JPGweb_4147.JPG


web_4152.JPG


web_4154.JPGweb_4170.JPG


web_4174.JPG...a jejich poslucha─Źi....

 web_4141.JPGweb_4159.JPG

web_4157.JPGweb_4160.JPG

web_4162.JPGweb_4168.JPG

web_4163.JPGweb_4166.JPG


├Üter├Ż 25.8.

V─Ťt┼í├ş ─Ź├íst dopoledn├şho programu tvo┼Öily t┼Öi p┼Öedn├í┼íky:┬á studenti se v nich dozv─Ťd─Ťli nap┼Ö. o fotokatal├Żze a nanomateri├ílech, kter├ę se v n├ş uplat┼łuj├ş (Dr. Jirkovsk├Ż, foto 1), dal┼í├ş dv─Ť p┼Öedn├í┼íky je sezn├ímily s metodami, je┼ż charakterizuj├ş nanosv─Ťt - elektronov├í spektroskopie (Dr. Pl┼íek, foto 2) a mikroskopie rastrovac├ş sondou a j├ş p┼Ö├şbuzn├ę metody (Dr. Janda, foto 3). Ob─Ť p┼Öedn├í┼íky byly kr├ítk├Żm ├║vodem k praktick├Żm uk├ízk├ím m─Ť┼Öen├ş v laborato┼Ö├şch, kter├ę studenti absolvuj├ş v p├ítek 28.8.
D├íle potom poslucha─Źi rozd─Ťlen├ş do dvou skupin pokra─Źovali i odpoledne┬á programem prvn├şch praktik ─Źi uk├ízek m─Ť┼Öen├ş a to v laborato┼Öi laserov├ę spektroskopie (foto 4 a 5;┬á Dr.Kub├ít je v pond─Ťl├ş sezn├ímil s teori├ş fotosensitizovan├Żch reakc├ş ) a v t├Żmu bioelektrochemie, kde jim uk├ízku me┼Öen├ş s fluorescen─Źn├şm konfok├íln├şm mikroskopem zprost┼Öedkoval Dr. Benda ( foto 6; v─Źera se studenti sezn├ímili ve dvou p┼Öedn├í┼ík├ích s ─Ź├íst├ş teoretick├Żch z├íklad┼» v├Żzkumu v oboru biofyzik├íln├ş chemie v tomto t├Żmu).
 
Trocha dopoledn├ş teorie.....

web_4177.JPGweb_4183.JPG
web_4186.JPG

... a trocha odpoledn├ş praxe.

web_DSC_4189.JPGweb_DSC_4191.JPG

web_DSC_4194.JPG


 

St┼Öeda 26.8. St┼Öede─Źn├ş program se nesl ve znamen├ş v├Żzkumu nano v oblasti isolovan├Żch (plynn├Żch) soustav. T├ęma v├Żzkumu klastr┼» v molekulov├Żch paprsc├şch v p┼Öedn├í┼íce p┼Öedstavili Dr. Michal F├írn├şk┬á a Dr. Ond┼Öej Votava. Odpoledne studenti po skupin├ích absolvovali jednak dvouhodinovou uk├ízku┬á┬á m─Ť┼Öen├ş┬á v laborato┼Öi klastr┼» a jednak stejn─Ť dlouho p┼Öedn├í┼íku Dr. Stejskalov├ę o organizaci v─Ťdy v┬á AV─îR, ├ÜFCH JH, o syst├ęmu┬á financov├ín├ş v─Ťdy (institucion├íln├ş a ├║─Źelov├í tj. grantov├í podpora), o spolupr├íci se z├íjemci o studium p┼Ö├şrodn├şch v─Ťd┬á a z├ísad├ích popularizace a medializace v├Żsledk┼» v─Ťdy tak, jak se d─Ťl├í┬á v ├ÜFCH JH. Studenti si tak├ę "pro┼íli " nap┼Ö. vypln─Ťn├şm grantov├ęho n├ívrhu, a vid─Ťli tak tro┼íku pod pokli─Źku povol├ín├ş v─Ťdce, kter├Ż v podm├şnk├ích dne┼ín├ş VaV mus├ş m├şt i dosti zna─Źn├ę znalosti ekonomick├ę, pr├ívnick├ę ─Źi mana┼żersk├ę.....


web_DSC_4198.JPG

web_DSC_4202.JPGweb_DSC_4211.JPG

N├ízorn├ę vysv─Ťtlen├ş, pro─Ź se ozonov├í d├şra tvo┼Ö├ş nad Antarktidou a ne Arktidou, si studenti budou pamatovat asi nav┼żdy....─îtvrtek 27.8.┬á -┬á exkurse do ├Üstavu anorganick├ę chemie AV ─îR, v.v.i. v ┼śe┼żi┬á (po p┼Öedn├í┼íce Dr. K. Langa na t├ęma Hybridn├ş a polymern├ş fotoaktivn├ş nanomateri├íly n├ísledovaly kr├ítk├ę exkurse do n─Ťkolika laborato┼Ö├ş z├íkladn├şho ale i aplikovan├ęho v├Żzkumu) a ├Üstavu fyziky plazmatu AV ─îR, v.v.i.v ─Ä├íblic├şch, kde se sezn├ímili se za┼Ö├şzen├şm tokamak COMPASS.
P├ítek 28.8. - V r├ímci p├íte─Źn├şho programu┬á studenti absolvovali praktick├ę m─Ť┼Öen├ş v t├Żmu organometalick├ę katal├Żzy (Dr. M. Hor├í─Źek) a v t├Żmu mikroskopie rastrovac├ş sondou (Dr. H.Pelouchov├í), po ob─Ťd─Ť je┼ít─Ť┬á potom pracovi┼ít─Ť s elektronov├Żm mikroskopem (Dr. J.Franc - skupina st┼Öedo┼íkol├ík┼») a pracovi┼ít─Ť ┬á povrchov├ę spektroskopie s p┼Ö├şstrojem ESCA (Dr. J.Pl┼íek) - skupina vysoko┼íkol├ík┼») a po t├ę si je┼ít─Ť kr├ítce prohl├ędli┬á prostory budovan├ęho Centra pro inovace v oboru nanomateri├íl┼» a nanotechnologi├ş a sezn├ímili se s jeho zam─Ť┼Öen├şm a pl├ínovan├Żm v├Żzkumem, kter├Ż bude v jeho nov─Ť vybudovan├Żch a┬á vybaven├Żch prostor├ích od r. 2011 provozov├ín.


web_DSC_4280.JPG

web_DSC_4282.JPG

web_DSC_4298.JPG
web_DSC_4300.JPGText a fota - K.Stejskalová


[Zpýt]

AKTUALITY

11.9.2020 - Harmonogram na┼íich program┼» se zvolna zase pln├ş :o)

┬áTrochu se n├ím rozj├ş┼żd─Ťj├ş op─Ťt na┼íe v├Żukov├ę programy. Pr├ív─Ť jsme dos├ízeli podzim

12.8.2020 - Program letn├ş ┼íkoly NANO2020 je na sv─Ťt─Ť :o)

Za p├ír dn├ş, v pond─Ťl├ş 17.8.2020 startujeme leto┼ín├ş letn├ş ┼íkolu NANO2020. V┼íe je p┼Öi

17.6. 2020 - Informace k organizaci sobotn├şch kurz┼» od z├í┼Ö├ş 2020 a ledna 2021
Dob├şhaj├şc├ş kurzy ----- Druh├ę pololet├ş┬á jsme bohu┼żel b┼Öeznov├Żmi kurzy nezah├íjili,

NANOškola 2020

Letn├ş ┼íkola s tradic├ş ji┼ż v├şce ne┼ż 10 let,┬á se bude konat v prostor├ích na┼íeho ├║stavu

BIOCHEMWEEK s k├│dov├Żm n├ízvem "Dus├şk v boru 2020"
T├Żden experiment┼»┬á v na┼í├ş EDU laborato┼Öi a u─Źebn─Ť pro des├ştku chemicky a biologicky nad┼íen

┌stav fyzikßlnÝ chemie J. HeyrovskÚho AV ╚R

Hlavn├ş strana | O projektu | Aktuality | V─Ťdcem na zkou┼íku 2020 | Archiv akc├ş | St├í┼że v laborato┼Ö├şch | Semin├í┼Ö student┼» | Virtu├íln├ş exkurse | Programy pro S┼á | Programy pro Z┼á | Pro pedagogy | Letn├ş ┼íkoly | Galerie 4P | T├Żden v─Ťdy | Toulky histori├ş | Kontakt | Projektov├Ż t├Żm


Webdesign©2020 Hana Francovß - FlexyWEB TOPlist