HledatMapa strnek

Pbh kapky

29.6.2015 - Známe již všech 12 účastníků letní NANOškoly 2015

Letní škola se tradičně uskuteční v týdnu od 17. srpna do 21.srpna 2015 v učebně, sále a téměř desítce  různých laboratořích ÚFCH JH.


LS_2015_01_blue.jpg


Ze strany vědců se na ni připravuje početný popularizační a vzdělávací tým ústavu PEXED, tj. vedle  organizátora (K.Stejskalová) dalších téměř 20 vědců či PGS studentů, a všichni společně a přitom jednotlivě budou přednášet (K. Stejskalová, M. Fárník, O. Frank, J. Přech, K. Nováková aj.) , praktikovat v laboratořích (H. Tarábková - AFM mikroskopie, L. Brabec a M. Bouša -  elektronová mikroskopie, J. Žabka - hmotnostní spektrometrie, M. Fárník -  laserová spektroskopie a výzkum klastrů v molekulových paprscích, L.Šimaňok - příprava nanočástic Ag a jejich charakterizace)   či povedou F-CH workshopy (K. Stejskalová, M. Zlámalová, M. Klusáčková, L.Šimaňok - např. témata: separační metody; A-B reakce; elektrochemie; důkazy org. látek; molekulární modely aj.) nebo krátké exkurse do řady fyzikálně-chemických  laboratoří.

PEXED-slova.jpg

Jedno je již jasné (uzávěrka přihlášek byla 26.6.2015) - letošními účastníky bude  12 středoškoláků: 6 dívek a 6 chlapců, kteří vytvoří dvě skupiny. Přijedou z těchto škol: Gy Mozartova Pardubice (2), BiGY Žďár n. Sázavou (2) , MSŠCH Praha 1 (2) , SPŠCHG Ostrava (2), Gy Klatovy (1), Gy Prachatice (1), Gy Tábor (1) a  Gy Karlovy Vary (1).

Účastníkům školy hradíme z projektu Tři nástroje ubytování (koleje VŠ) a denní stravu (kantýna ÚFCH JH). Jejich náklady na školu se tak skládají pouze z cestovného.


Čekají na ně u nás mj. také jejich "pracovní" trička s motivem letní školy.... (na hrudi nebo na zádech, to ještě není rozhodnuto a zažehleno :o)  )

FB_certif_nano2015_web.jpg

I oni se na školu těší a dost si od ní slibují - "Od osmé třídy základní školy se pravidelně účastním chemické, fyzikální, matematické a biologické olympiády.  Dále se účastním různých fyzikální akcí jako je Den s experimentální fyzikou, Letní studentské soustředění TCN a Týden vědy na jaderce. Při posledně jmenované akci jsem se zúčastnil exkurze v Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského. Zaujaly mne výzkumy prováděné tímto ústavem a dozvěděl jsem se o možnosti zúčastnit se NANOškoly 2015. Od účasti na Letní škole očekávám, že se dozvím zajímavé informace z oblasti fyzikální chemie a seznámím se s novými metodami výzkumu nanotechnologií. Přestože plánuji studium na Lékařské fakultě, doufám, že se naučím novým dovednostem, které bych mohl v budoucnu využít a pokud mne Váš program nadchne, mohl bych přehodnotit své priority ohledně budoucího studia a zaměstnání."

                                                                     (vybráno z přihlášky studenta Gy Prachatice).


Bližší informace k programu přineseme zde v Aktualitách v červenci.


O plánovaném programu školy - zatím více v letáku letní školy.


Pro ilustraci, co účastníky čeká a nemine,  navštivte   obdobnou naši letní školu z roku 2013.                                         Ilustrační fota z letní školy NANOškola 2014


(Vloni školu absolvovalo v rámci řešení projektu  Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost  20 studentů z BiGy Žďár n.Sázavou, rozdělených do 4 skupin)....


DSC_0453.JPG


DSC_0564_web.jpg
DSC_0670_web.jpg

DSC_0685_web.jpg


DSC_0547_web.jpg

01_tym_modri_letni_skola_nano2014.jpg

DSC_0482.JPG

DSC_0530_web.jpg
foto: K.Stejskalová, archiv ÚFCH JH.

[Zpt]

AKTUALITY

5.9.2023 V pátek 6. října se koná Noc vědců, i my se připravujeme na její návštěvníky...

Rok se sešel s rokem a my tu brzy máme zase Noc vědců, letos s podtitulem TAJEMNO. Vyprav

28.8.2023 NANO2023 - den poslední, skoukněte závěrečnou video reportáž...

V pátek  25. srpna jsme, se slzou v

24.8.2023 NANO2023- den třetí, skoukněte druhé video...
Ve středu 23. srpna jsme pořídili druhé video provázející letošní nanoškolou. 
22.8.2023 Začala nanoškola- skoukněte první video...

V pondělí po deváté hodině začaly vestibulem projíždět kufry, větší ruch než bý

11.8.2023 Naše tři letní školy mají své programy, zalistujte si...

Tradiční letní, v pořadí již třináctá, nanoškola se blí

stav fyzikln chemie J. Heyrovskho AV R

Hlavní strana | O projektu | Aktuality | Chemie v nás | Archiv akcí | Otevřená věda | Stáže v laboratořích | Seminář studentů | Virtuální exkurse | Programy pro SŠ | Programy pro ZŠ | Pro pedagogy | Letní školy | Galerie 4P | Týden vědy | Toulky historií | Kontakt | Projektový tým


Webdesign©2023 Hana Francov - FlexyWEB TOPlist